Vinylové samolepky na zeď

Samolepky na zeď jako skvělá dekorace do bytu

Pokud se právě pouštíte do rekonstrukce svého bytu či domu nebo pouze přemýšlíte, jakým způsobem své bydlo ozvláštnit, pak jste na správném místě. Poradíme vám, jak se toho dá jednoduše docílit, navíc za přijatelnou cenu.

Díky rozvoji technologií se poslední roky setkáváme s velkým hitem, kterým jsou vinylové samolepky na zeď. Slouží jako jednoduše aplikovatelná dekorace vhodná téměř na jakýkoliv povrch.

Snadné nalepení vlastními silami

Princip výroby je vcelku jednoduchý – samolepka (motiv) se vyřeže pomocí speciálního řezacího plotru z jednoho kusu surového materiálu (vinylová vrstva na podkladové fólii), z vyřezaného motivu se odstraní odpadový materiál a následně se na něj aplikuje přenosová fólie.

Tato umožňuje jednoduché a bezpečné přenesení motivu (čtěte podrobný návod) na požadované místo, ať už se jedná o zeď či stěnu. Aplikace je v podstatě neomezená – fólie přilne téměř na každém povrchu. Výrobci však doporučují konzultovat lepení na porézní a nerovné povrchy jako jsou holé cihly, štuky, betonové tvárnice, pískovec či semišové nátěry.

Nálepky na zeď do každého pokoje

Nespornou výhodou samolepek jako dekorativního doplňku do bytu je jejich designová variabilita. Lze vybírat mezi stovkami motivů, desítek barev fólie a několika velikostmi.

Vinylová samolepka na zeď – motiv Marilyn Monroe

Vaše požadavky budou uspokojeny pokud hledáte samolepku ve tvaru rostlin nebo stromů (např. pampeliška, růže…), zvířat (kúň, pes, kočka, tygr), geometrických tvarů (kruhy, čtverce, trojúhelníky), ornamentů nebo dopravních prostředků (auta, letadla, motorky). Samozřejmostí jsou i abstraktní motivy. Ve výčtu bychom mohli pokračovat hodiny.

Variabilita je obrovská a díky tomu jsou nálepky vhodné do jakéhokoliv pokoje/místa, ať už se jedná o kuchyni, obývací pokoj, ložnici, dětský pokoj, chodbu, koupelnu nebo dokonce záchod.

Dětské samolepky na zeď do pokojíčku

Mezi velice oblíbené patří samolepky do dětských pokojů. Vhodným výběrem dokážete útočiště dětí velice ozvláštnit, zpříjemnit a zasadit do kontextu ostatního vybavení pokoje, osobnosti dítětě nebo jeho zájmů. Pokud máte doma malé kosmonauty nebo piloty, jistě se bude hodit samolepka ve tvaru vesmírné lodě či letadla. Naopak u děvčat byste mohli zvolit motivy pohádkových víl, různých potvůrek nebo zvířátek.

Dětská samolepka na zeď – motiv tygra

Jaká je životnost samolepek na zeď?

Životnost samolepek se počítá v řádu několika let. Záleží na mnoha faktorech. Trvanlivost nejvíce ovlivňuje povrch, na kterém je samolepka umístěna, a pak také klimatické podmínky prostoru.

Širokou nabídku najdete v eshopu: Velkesamolepky.cz