Omega Sochi Petrograd – luxusní zlaté hodinky, ZOH 2014

Hodinky Omega Sochi Petrograd — ZOH 2014

Švýcarská značka Omega, s hodinářskou tradicí sahající do 80. let 19. století, vydala u příležitosti konání letošních Zimních olympijských her 2014 v ruském Sochi speciální edici luxusních hodinek s názvem Sochi Petrograd.

Jedná se o remake hodinek z roku 1915, které byly tehdy vyrobeny na zakázku pro předního ruského představitele.

Luxusní hodinky z 18karátového zlata

Pouzdro je zhotovené z 18karátového žlutého zlata. Ukrývá v sobě ciferník čistě bílé barvy s dvěma řadami indexů (12 a 24hodinový cyklus) z arabských číslic.

Stejně jako u historické verze na něm najdete i malý chronograf s vteřinovou ručičkou. Tento kopíruje křivky pouzdra a má tvar ve stejném duchu (původně byl chronograf kulatý). Zajímavé jsou ručičky modré barvy doplňující ruskou trikolóru celého ciferníku. Jak si můžete všimnout z uvedené fotografie, vykazují velkou plastičnost.

Luxusní zlaté hodinky Omega Sochi Petrograd – ZOH 2014

Zadní strana pouzdra je opatřena olympijským logem ZOH Sochi 2014, dále logem značky Omega včetně dalších nezbytných informací.

Na pouzdro navazuje kožený náramek burgunské barvy se zlatou přezkou.

Pohon tohoto skvostu je zajištěn exluzivním kalibrem 2202 s koaxiálním krokovým mechanismem. Je chráněn těsněním odolávajícím účinkům vody s tlakem 3 bar (30 m/100 stop).

Limitovaná edice v počtu 100 kusů s tříletou zárukou

Edice je počtem limitovaná a to pouhou stovkou kusů, přičemž každý má svoje pořadové číslo vyryté na zadní straně pouzdra. Dodávány jsou v luxusní krabičce Omega a je na ně poskytována 3letá záruka.

Cena byla stanovena na 18 600 USD.

Foto: omegawatches.com