Hodinky Calvin Klein – luxus, čistota a elegance - Orbs

Hodinky Calvin Klein – luxusní, elegantní a čistý design

Značka Calvin Klein patří mezi módní ikony, je uznávaná po celém světe a nejedno srdce zaplesá, když oznámí příchod své nové kolekce. Věříme, že po přečtení článku se jejím fanouškem, alespoň co se týče hodinek, stanete i vy.

Od vzniku značky (1968) uběhlo více než půl století. Založena byla mladým mužem jménem Calvin Klein pocházejícím z Bronxu, z New Yorku.

Mezi jeho první (vlastní) tvorbu se zařadila dámská saka a kabáty. Netrvalo dlouho a díky velkému úspěchu se sortiment rozšířil o sportovní oblečení, pánské oblečení, dámské a pánské spodní prádlo a doplňky. Velmi oblíbené byly například jeansy, na tehdejší dobu propagované vcelku kontroverzně.

Při stále rostoucí popularitě značky by byla chyba, kdyby obor svého podnikání nerozšířila o další obory. Nejvíce se nabízela kosmetika a parfémy. Ani ta však nebyla konečnou stanicí.

První náramkové hodinky Calvin Klein, rok 1997

V roce 1988 světlo světa spatřila první kolekce šperků, jejíž autorkou byla designérka Tina Chow. Téměř o deset let později, v roce 1997, se svět módy konečně dočkal prvních hodinek od této značky.

Od té doby, když se řekne slovní spojení hodinky Calvin Klein, měla by se vám vybavit čistota, jednoduchost, kvalita, originalita a elegance.

Značka se navíc pyšní členstvím ve skupině Swatch Group udělující prestižní známku SWISS MADE. Tímto získala na prestiži.

A že to nejsou žádná prázdná slovíčka, o tom se můžete přesvědčit každým rokem, při vydání nové kolekce. Na tu, která bude určena pro rok 2014, si musíme počkat do jara. Pojďme si tedy alespoň představit modely pro loňský rok 2013, protože ty jsou stále k dostání.

Kolekce luxusních hodinek o 13 modelech

Celkem se v kolekci objevilo 13 designů, celkem o 109 variantách lišících se barvou, použitým materiálem náramku a ciferníkem. Samozřejmostí jsou modely jak pro dámy, tak pro pány.

O pohon se vždy stará kvalitní bateriový strojek, jen u série Date je použito automatického strojku. Jejich nerušený chod chrání ocelové pouzdro s těsněním.

Dámské hodinky Calvin Klein — Aggregate

Z tohoto modelu vyzařuje ženskost a čistá elegance. Pouzdro o průměru 42 mm z nerezové oceli je ve skvělém kontrastu s užším náramkem. Ciferník obsahuje pouze ručičky doplněné logem CK.

Celkem bylo vyrobeno 5 variant, od bílé přes zlatou až po černou.

Luxusní hodinky Calvin Klein – Aggregate – dámské bílé
Hodinky Calvin Klein – Aggregate – černé
Luxusní hodinky Calvin Klein – Aggregate – dámské bílé, zlaté

Hodinky Calvin Klein City

Jsou svou variantní rozmanitostí (celkový počet je 24) určeny jak pro muže i pro ženy. Vynikají jednoduchým ciferníkem různých barev s čárkovými indexy. Některé kousky obsahují datumovku, případně tři malé chronografy zastávající funkci stopek.

Pouzdro je z kvalitní nerezové oceli, u některých verzí i se zlatou povrchovou úpravou. Náramek je buď ocelový nebo kožený.

Luxusní hodinky Calvin Klein – City – pánské černé
Pánské hodinky Calvin Klein – City – pánské ocelové
Pánské hodinky Calvin Klein – City – pánské černé, ocelové
Značkové hodinky Calvin Klein – City – pánské černé, ocelové
Značkové hodinky Calvin Klein – City – pánské zlaté

Jednoduché ručičkové hodinky CK Classic

Vzhledem se podobají modelu City. Jejich silnou stránkou je minimalismus a vkusně zvolené barvy (kombinace ocelové, černé i hnědé). Celkem bylo vyrobeno 21 variant.

Na ciferníku najdete indexy tvořené arabskými číslicemi nebo tenkými čárkami. Řemínek může být kožený nebo ocelový stejně jako pouzdro.

Luxusní hodinky Calvin Klein – Classic – dámské hnědé
Náramkové hodinky Calvin Klein – Classic – pánské černé
Luxusní hodinky Calvin Klein – Classic – dámské ocelové
Luxusní hodinky Calvin Klein – Classic – pánské ocelové

Hodinky Calvin Klein Dress — vyloženě dámská záležitost

Speciálně pro ženy byl navržen model Dress celkem v sedmi verzích. Jak název napovídá, hodinky se budou hodit zejména k šatům nebo kostýmkům. Skvělá volba pro večírky nebo plesy.

Náramek navazující na podlouhlé pouzdro dělá z tohoto kousku skutečný šperk. Vše podtrhuje ciferník v barvě perleťové, černé či bílé.

Krásné hodinky Calvin Klein – Dress – dámské ocelové
Luxusní hodinky Calvin Klein – Dress – dámské ocelové

Stylové hodinky Calvin Klein — Eager

Jak je patrné z názvu, hodinky byly navrženy tak, aby byly na pohled přitažlivé svou horlivostí, což se bezesporu povedlo.

Vyrobeny byly v dámských a pánských variantách (celkem 8 typů), které jsou v podstatě identické, liší se pouze proporcemi a barevnou kombinací ciferníku (obsahuje analogové stopky). Náramek je u všech variant kožený v černé barvě, pouzdro je z oceli.

Náramkové hodinky Calvin Klein – Eager – pánské černé
Náramkové hodinky Calvin Klein – Eager – dámské černé

Pánské hodinky Calvin Klein Exceptional — 3 v 1

Mistrovský kousek pro opravdové gentlemany, ideální k obleku. Sofistikovaná konstrukce s odjímatelným nástavcem na zadní straně pouzdra dělá z tohoto kousku hned tři praktické doplňky: náramkové hodinky, kapesní hodinky s řetízkem či hodinky na stůl s malým podstavcem.

Na první pohled musí zaujmout skvěle zpracovanou trnovou korunkou a minimalistickým ciferníkem ve stříbrné, černé nebo temně modré barvě.

Kapesní hodinky Calvin Klein – Exceptional – pánské ocelové
Luxusní hodinky Calvin Klein – Exceptional – pánské černé, modré

Dámské hodinky CK Impetuous

Tento model ve čtyřech dostupných variantách má za úkol zvýraznit ženský půvab. Pouzdro o rozměrech 35 × 30 mm dobře kontrastuje s úzkým náramkem. Obé jsou z chirurgické nereznoucí oceli.

Skvěle mohou vyniknout s šaty nebo kostýmy při zvláštních příležitostech.

Náramkové hodinky Calvin Klein – Impetuous – dámské ocelové
Moderní hodinky Calvin Klein – Impetuous – dámské zlaté barvy

Dámské hodinky Calvin Klein – Impulsive

Jednoduchý avšak poutavý dámský model s náramkem a pouzdrem (šířka 27 mm) z nerezové oceli s povrchovou úpravou (PVD) zlaté, zlaté růžové, ocelové nebo černé barvy. Hodinky byly navrženy celkem v šesti verzích.

Krásné hodinky Calvin Klein – Impulsive – dámské ocelové
Luxusní hodinky Calvin Klein – Impulsive – dámské zlaté barvy
Moderní hodinky Calvin Klein – Impulsive – dámské černé

Hodinky CK – Pump

Obdélníkové pouzdrou (17,6 × 24 mm) z nerezové oceli stejně jako náramek. Ciferník menších rozměrů s ručičkami a logem CK. Dostupné jsou pouze dvě varianty.

Luxusní hodinky Calvin Klein – Pump – dámské ocelové
Náramkové hodinky Calvin Klein – Pump – dámské ocelové

Moderní hodinky Calvin Klein — Selection

Originální design, pouzdro široké 38 mm tvořící výborný kontrast s velice tenkým náramkem.

Ciferník je navržen jednoduše, krom ručiček obsahuje tenké indexy a logo CK. Hodinky byly vyrobeny ve čtyřech provedeních.

Náramkové hodinky Calvin Klein – Selection – dámské černé
Módní hodinky Calvin Klein – Selection – dámské ocelové

Náramkové hodinky Calvin Klein — Surround

Pánské a dámské hodinky decentního vzhledu s pouzdrem z nerezové oceli v barvě vlastní oceli nebo se zlatou povrchovou úpravou.

Náramek je buď kožený či z oceli. Tento se však hodí špíše k ženám. Ciferník v černém nebo stříbrném provedení obsahuje čárkové indexy, ručičky a logo CK. Celkový počet variant dosáhl šesti.

Luxusní hodinky Calvin Klein – Surround – ocelové, černé
Náramkové hodinky Calvin Klein – Surround – ocelové

Hodinky Calvin Klein — Worldly

Tento dámský model je podobný pánskému modelu Exception. Hodinky však slouží pouze jako náramkové. Vyrobeny byly ve dvou provedeních.

Náramkové hodinky Calvin Klein – Worldly – dámské ocelové, černé
Luxusní hodinky Calvin Klein – Worldly – dámské ocelové, černé

Automatické hodinky Calvin Klein Date

Pánské velice výrazné hodinky s automatickým pohonem quartzového strojku. Masivní pouzdro z nerezové oceli je doplněno o náramek z oceli nebo černé kůže.

Konkrétní typ se liší barvou (stříbrná/černá) a vybaveností ciferníku. Rozlišují se varianty:

  • Se třemi chronografy a datumovkou (den v týdnu a měsíci).
  • S jedním chronografem a datumovkou (pouze den v měsíci).
  • Jen datumovkou (den v měsíci).

Z kombinace uspořádání ciferníku, materiálu a barvy náramku vzešlo celkem 15 variant.

Automatické hodinky Calvin Klein – WJ – pánské bílé
Automatické hodinky Calvin Klein – WJ – pánské ocelové, černé
Luxusní hodinky Calvin Klein – WJ – pánské ocelové

Foto: calvinklein.com